Po ponad 35 latach Włochy wracają do energetyki jądrowej

Po ponad 35 latach Włochy wracają do energetyki jądrowej
Rząd Włoch zapowiada formalny powrót energetyki jądrowej do krajowego miksu energetycznego. Premier Giorgia Meloni poinformowała w Senacie, że jeszcze przed końcem lata ma zostać przyjęta ustawa umożliwiająca stworzenie pełnych ram prawnych dla ponownego uruchomienia programu jądrowego we Włoszech.
Źródło: Portal nuclear.pl – Po ponad 35 latach Włochy wracają do energetyki jądrowej