Po ponad 35 latach Włochy wracają do energetyki jądrowej
Rząd Włoch zapowiada formalny powrót energetyki jądrowej do krajowego miksu energetycznego. Premier Giorgia Meloni poinformowała w Senacie, że jeszcze przed końcem lata ma zostać przyjęta ustawa umożliwiająca stworzenie pełnych ram prawnych dla ponownego uruchomienia programu jądrowego we Włoszech.
Źródło: Portal nuclear.pl – Po ponad 35 latach Włochy wracają do energetyki jądrowej